CAYMA HAKKI

06.03.2011 tarih 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin” 2. maddesinin 3/a nolu bendi gereği “Gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.”

 

İADE

Teslim aldığınız üründe kusur ve/veya ayıp olması halinde ürünün görselini çekip kargonun geldiği gün ürün resmini çekerek bilgi@babaminciftligi.com adresimize mail atarak bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu bilgilendirme üzerine konu ile ilgilenen departmanımız söz konusu kusuru inceleyip hızlı bir şekilde dönüş yapacaklardır.

  • İade talebinizi, ürünlerinizin teslim edildiği tarihten itibaren 5 gün içerisinde ve ürünün son kullanım tarihi geçmeden iletmeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura ve iade sebebinin yer aldığı bir dilekçe ibraz ederek teslim etmeniz gerekmektedir.
  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/tabak veya ambalajı/etiketi ile birlikte yapılmalıdır.
  • İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
  • Son kullanma tarihi geçmiş olan ve taze ürün özelliği bozulmuş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • Ürün lezzetini beğenmeme, ürünün İnternet Sitesi’ndeki görsel ile aynı/benzer olmaması durumunda iade söz konusu değildir.

Babamın Çiftliği tarafından iade işlemi onaylandıktan sonra ve iadenin yukarıdaki şartlara uygun yapılması koşuluyla iade etmek üzere gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “karşı ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri kargo firması yetkilisinin önünde açarak kontrol ediniz, eğer bir sorun varsa ürünü teslim almayıp kargo firmasına tutanak tutturunuz. Teslimi yapılmış ürünlerde kargo firmasının sorumluluğunun da eksiksiz yerine getirmiş olduğunu unutmayınız. Bu durumda tüm fatura nüshaları ile UPS Kargo’ya karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

 

Babamın Çiftliği iade ve iptal şartlarını istediği zaman haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

 

ÖDEME İADESİ

 

Babamın Çiftliği tarafından iade işlemi onaylandıktan sonra ödemesi,

Kredi Kartı ise, ücret iadesi, kredi kartına yapılmaktadır. Ödemenizin kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir, ödediğiniz tutar kartınıza iade edilecektir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Babamın Çiftliği’nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Havale – eft yöntemi ile yaptığınız ödemelerinizin iadesi en geç 10 iş günü içerisinde talep ettiğiniz hesaba gönderilecektir.