BİZİ TANIYIN

Sürekli sorulan bir soru vardı. Bu ürünler nereden geliyor? Cevap ise artık dilimizde yer etmişti.

‘Babamın Çiftliği’

Her canlı içgüdüsel olarak hem kendi sağlığı için, hem de kendi yavruları için en hijyenik, en taze ve en sağlıklı ürünlerle besle(n)mek ister. İşte bu içgüdüyle babamız Hasan Sedat KARA, zamanında evimizin önünde tutkuyla kurduğu ufak bir hobi bahçesinde kendi elleriyle ürettiği ürünlerle bizi büyüttü . Zamanla bu hobi, küçük bir bahçe olmaktan çıkıp, Eskişehir Bozan Köyü’nde içinde mutlu hayvanlarımızın da olduğu bir çiftlik haline geldi. Böylelikle elde ettiğimiz ürünler sadece ailemizin değil, yakınlarımızın da sofrasına girmeye başladı. Gittikçe artan talep üzerine ürünlerimizin herkesin mutfağına girebilmesi için Babamın Çiftliği adı altında faaliyet göstermeye başladık.

Babamın Çiftliği, bir babanın kendi çocuğu için hazırladığı ürünlerin devamıdır.

Çiftliğimizde daimi yaşayan Kemal Amca’nın tecrübesi, eşi Nevin Teyze’nin becerikli elleri ve çocuklarının hayvan sevgisiyle harmanlanmış ürünlerin tamamı doğaldır.

Bildiğiniz üzere günümüzde artık güvenebileceğimiz ürünleri bulabilmek bir hayli güçleşmiş durumda. Soframıza giren ürünlerin üretim süreçleri hakkında maalesef hiçbir şey bilemeden tüketmeye alışmış durumdayız.

Bugün ihtiyacımız olan bir çok ürünü evlerimizin çok da uzağında olmayan marketlerden temin edebiliyoruz. Ancak bu kolaylıkla ulaştığımız ürünlerin, o raflara konulana kadar ki geçirdiği süreci bilemiyoruz. Verimi artırmak amacıyla hayvanları birer canlı değil de ticaret unsuru olarak gören tesisler mevcut.

Düşünsenize, parmağımızla toprağın içine ittiğimiz ufacık bir tohum aylar sonra avuç dolusu lezzete dönüşüyor. Aynı şekilde bir hayvana da hakkettiği değeri verince ortaya kocaman bir sevgi çıkıyor. Size her bakışında teşekkür ettiğini hissedebiliyorsunuz. Size verdiği ürünlerde de bunu ispatlıyor zaten. Biz bunu deneyimleyerek gördük. Doğa ve hayvan sevgisi sayesinde sağlıklı ve lezzetli ürünlere ulaşmanın mucizevi formülünü keşfettik. Basit aslında. Sevgi ve sabır.

Babamın Çiftliği’nde mutlu ve özgür dolaşan hayvanlarımızdan elde ettiğimiz, dalından yeni kopardığımız tamamen doğal ürünlerimizi ve güvendiğimiz üreticilerden temin ettiğimiz ürünleri artık sizinle de paylaşmaya hazırız. Bunların yanında alışılmamış yeni lezzetlerimizi de beraber deneyimlemeye devam edeceğiz.

PEKİ NEDEN BABAMIN ÇİFTLİĞİ?

Toprağı sever babamız. Ağacı, kuşu, topraktan yükselen yeşili, doğanın bize sunduğu her şeyi sever. Hep kaçmak isterdi şehirden. Önce evimizin balkonunda başladı ufak ufak domateslerini, limonlarını yetiştirmeye, sonra taşındık mini bir bostan yaptı evinin bahçesine. Yetmedi babama, Bozan Köyü’nde çiftlik kurmaya karar verdi. 200 küçükbaşımız, 50 tavuğumuz vardı en başta. Öğrendi, olgunlaştı, büyüdü yıllar içerisinde. Şimdi bugün, sadece kendi evine değil, ulaşabildiği her mutfağa yıllar süren emeğini sunmak istiyor. Tanıdığı, güvendiği yerli üreticilerle çalışıyor ve onları da size ulaştırıyor.